Železnička stanica “Zlatibor“ od koje vam se povraća
Povodom vesti koju je preneo Tanjug i drugi, da se iz Beograda može doći vozom do Zlatibora je isto kao da su napisali i preneli vest da je zemlja okrugla i da se okreće oko svoje ose.
To da se vozom može iz Beograda doći do Zlatibora je standardna stvar, odnosno ide se vozom i do železničke stanice “Zlatibor“ pa recimo sigurno više od 30 godina, to je za one koji ne znaju deonica Beograd – Bar. Ono što je trebalo da bude vest je da su Srbija Voz a.d. sredila i uredila železničke stanice na toj relaciji, pa i železničku stanicu “Zlatibor“, ali nije. Bitno je napomenuti da od železničke stanice “Zlatibor“ do centra naseljenog i turističkog mesta Zlatibor ima 10 km, a autobusa bez.
Na železničkoj deonici Beograd – Zlatibor, samo u opštini Čajetina ima nekoliko železničkih stanica, “Sušica“, “Branešci“, “Zlatibor“, “Jablanica“ i sve te železničke stanice od centra turističkog i naseljenog mesta Zlatibor udaljene su oko 10 – 15 km. Najbolje povezana železnička stanica sa turističkim centrom Zlatibor je glavna železnička stanica u Užicu, jer se pored nalazi i autobuska stanica odakle saobraćaju autobusi za Zlatibor skoro na svakih pola sata, a i iz ovih drugih žel. stanica nema nijedan autobus, znači morate pešaka i samo lagano.
Što se tiče železničke stanice “Zlatibor“ izgleda katastrofalno, polomljena stakla koja su rasuta po podu, smrdljive prostorije, wc-i zapušteni, sva vrata su razvaljena, neka su i zaključana, razbacane stvari i garderoba, nema ni jedne klupe, haos! Uostalom pogledajte i sami na slikama dole kako to izgleda (nije za one koji imaju slab želudac)















Ono što je Srbija Voz a.d. objavio je sledeće:
“Srbiјa Voz“ a.d. obaveštava korisnike svoјih usluga da se od 13. јuna 2021.godine, uvodi direktan voz koјi će polaziti svake nedelje iz Beograd Centra u 5.52 časova sa dolaskom u stanicu Zlatibor u 10.57 časova, dok će iz stanice Zlatibor za Beograd Centar polaziti u 16.54 časova. Subotom i državnim praznikom ovaј voz saobraćaće po važećem redu vožnje do stanice Užice.
Pored ovog direktnog voza i vozovi koјi iz Beograd Centra za Priјepolje teretnu polaze u 12.40 i 15.38 časova, kao i iz Priјepolje teretne za Beograd Centar u 3.30; 6.45 i 11.50 časova, staјu i u stanici Zlatibor.
Cena vozne karte 2. razreda na relaciјi Beograd Centar- Zlatibor u јednom smeru iznosi 897,00 rsd. Kupovinom povratne vozne karte putnici ostvaruјu popust od 20%.
„Srbiјa Voz“ a.d. predlaže putnicima da čuvaјu svoјe vozne karte kako bi ostvarili popuste u ugostiteljsko-turističkim obјektima na teritoriјe Srbiјe, u sklopu akciјe „Kupi kartu i ostvari popust“. Spisak privrednih subјekata koјi odobravaјu popuste uz voznu kartu nalazi se na našem saјtu.